• School in Velika Ludina, Croatia
  • School in Valašské Meziříčí, Czech Republic
  • School in Kiiminki, Finland
Free Joomla Template by HostMonster Reviews

Učitelé ZŠ Šafaříkova na projektovém setkání v Chorvatsku

Dva roky projektu Erasmus + uběhly jako voda a ZŠ Šafaříkova zahájila třetí, poslední projektový rok, a to výjezdem do školy ve Veliké Ludině v Chorvatsku. Pět učitelů v čele s ředitelem školy se od 4. do 10. září účastnilo mezinárodního projektového setkání, na které přijely i tři finské učitelky z další partnerské školy v Oulu. Celý týden se nesl v duchu příprav na nadcházející školní rok, jehož tématem je hudba těchto zemí. Žáci budou pracovat na projektech o klasické, lidové i moderní hudbě a budou se učit několik mezinárodně známých písní, které jsou k dispozici jak v češtině, tak angličtině, finštině a chorvatštině. Jak se například Finové poperou s češtinou nebo Chorvaté s finštinou, to se ukáže na závěrečném vystoupení, které bude

vyvrcholením celého roku i projektu samotného. Bude se konat 19. května 2017 v Zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí, jakožto součást celého závěrečného ceremoniálu k ukončení mezinárodních vzdělávacích aktivit v ČR, na které k nám přijedou chorvatští i finští učitelé a žáci. I přípravou na toto poslední setkání jsme se nyní zabývali v Chorvatsku. Důležitým úkolem bylo například rozdělit žáky do našich hostitelských rodin, ve kterých budou poté celý týden bydlet, nebo také projít si program všech workshopů, aktivit a výletů, jichž se budeme všichni účastnit. Našeho projektového setkání se účastnila i chorvatská média, která projevila dokonce zájem navštívit naši školu v březnu 2017.

Výjezd do Chorvatska byl naší poslední cestou a předposledním setkáním s našimi partnery, kolegy, kamarády… Tento školní rok nás čeká mnoho práce, ale jsme připraveni pustit se do ní s vervou a nadšením, abychom pro naše partnery mohli připravit tak výborný program, jako oni v Chorvatsku a ve Finsku připravili pro nás.

Mgr. Hana Břoušková.