• School in Velika Ludina, Croatia
  • School in Valašské Meziříčí, Czech Republic
  • School in Kiiminki, Finland
Free Joomla Template by HostMonster Reviews

Naši učitelé ve Finsku

V rámci projektu Erasmus+ se čtyři učitelé naší školy zúčastnili mezinárodního setkání učitelů ve finském Oulu. Jednalo se o setkání s učiteli z chorvatské Velké Ludiny a finské školy v Kiiminki. Na společných setkáních se plánovala naše tříletá spolupráce.

 

Nejvíce pozornosti bylo věnováno koordinování prvního společného setkání žáků a učitelů v Chorvatsku. Toto týdenní setkání proběhne v dubnu 2015. Chorvatští učitelé nás seznámili s precizně vypracovaným časovým harmonogramem pobytu žáků v jejich městě. Naši žáci budou společně s finskými dětmi ubytováni v chorvatských rodinách. Přislíbena jsou i překvapení pro účastníky pobytu.

Kromě pracovních setkání jsme měli možnost navštívit i vyučování v naší partnerské škole. Tuto nabídku jsme rádi využili, protože nás všechny zajímalo, jaké je tajemství vysoké úrovně finského školství. Finští žáci se tradičně umísťují na prvních místech mezinárodního průzkumu PISA. Tato část programu byla pro všechny učitele nesmírně zajímavá a inspirující.

Naše Erasmáky čeká v nejbližších dnech výroba modelu typické valašské roubenky. Tento domek žáci s sebou přivezou na společné setkání s Finy v Chorvatsku v dubnu 2015. Máme se opravdu na co těšit!

Za Erasmus-team naší školy

 

Mgr. Magdalena Hrstková