• School in Velika Ludina, Croatia
  • School in Valašské Meziříčí, Czech Republic
  • School in Kiiminki, Finland
Free Joomla Template by HostMonster Reviews

Poslední Erasmus + anketa v ulicích

Během tří let projektu bylo povinnou součástí aktivit obeznamovat širokou veřejnost s tím, že ZŠ Šafaříkova je do projektu Erasmus + zapojena a čemu se věnuje. Jestli se nám to povedlo, měla ukázat závěrečná anketa v ulicích města Valašského Meziříčí ve středu 14. června 2017. Dva týmy žáků se vydaly jako každoročně do oblasti náměstí a autobusového nádraží a ptaly se obyvatel či návštěvníků města, zda o našem projektu někdy slyšeli a zda ví, jaké bylo téma letošního roku.

Číst dál...

Erasmus + last visit – from the point of view of a pupil

I am looking at pictures that I have from the project, photos that I or someone else took, while writing this and I can't stop the tears streaming down my face again. This project was an incredible part of my life and now it's gone. I will miss the teamwork. The singing, the cooking, damn, I will miss the waking up early as well. Now it's just emptiness. And I knew it's going to come when the guests came here. On Sunday the big week came. We've been preparing ourselves for this for 3 years and now it was there. I hosted 2 Finnish girls, Minka and Siiri. On Sunday we went for a walk to show them the city. On Monday in school we had a welcoming program. Showing our guests the school and introducing them to the other pupils as well.

Číst dál...

Zazvonil zvonec a Erasmu+ na Šafařce je konec

Tři roky příprav, poté tři roky projektu financovaného Evropskou unií, pět setkání učitelů a tři setkání žáků, tisíce hodin práce mnoha lidí. Taková je bilance celkové spolupráce škol tří zemí – ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí a základních škol z Veliké Ludiny v Chorvatsku a z Oulu ve Finsku. Úloha závěrečného setkání padla právě na Šafařku.

V podvečerní slunnou neděli 14. května 2017 dorazily na parkoviště před informačním centrem u zámku Žerotínů dva autobusy. Vystoupilo 41 chorvatských a finských učitelů a žáků. Čekal nás náročný, ale úžasný týden nesoucí se v rytmu hudby, která byla náplní letošního projektového roku. K přípravě velkého "finiše" projektu jsme se snažili přistoupit zodpovědně a připravit hostům spoustu nevšedních zážitků. Povedlo se nám to, i když nám osud občas házel klacky pod nohy v podobě nemocí, úrazů nebo komunikačních nedorozumění?

Číst dál...

Zpívání písní ve čtyřech jazycích

Po pětiměsíční „dřině“ se naše úsilí konečně proměnilo v konkrétní produkt! V září jsme se s žáky začali učit Yesterday, Are you sleeping? a Oh! Susanna ve čtyřech jazycích – angličtině, chorvatštině, češtině a finštině. Nejdříve se žáci scházeli v jazykové učebně, kde jsme se jim pomocí různých prezentací a našimi zahraničními kolegy nahraných videí snažili vštípit všechny texty. A že to nebylo jednoduché! Poté jsme se přesunuli do hudebny, kde jsme již za doprovodu klavíru či kytary

Číst dál...

Hudební miniprojekty a soutěže

Žáci všech tří zemí vytvoří během tohoto školního roku 9 hudebních projektů na téma hudby dané země. Vzájemně si projekty vymění a budou se snažit naučit z projektů co nejvíce informací – v naší škole také přes soutěže vyhlášené na Facebooku nebo emailu. Žáci dostanou touto formou přibližně dvakrát týdně sadu tří otázek, které se našich projektů týkají, a ti, kteří na ně emailem nebo do chatu na FB nejrychleji odpoví, vyhrávají sladkou odměnu. Vše vyvrcholí kvízy a soutěžemi v rámci závěrečných workshopů v květnu, kdy se žáci utkají se svými kamarády z Finska a Chorvatska. Projekty naší země jsou na témata:

Číst dál...

Učitelé ZŠ Šafaříkova na projektovém setkání v Chorvatsku

Dva roky projektu Erasmus + uběhly jako voda a ZŠ Šafaříkova zahájila třetí, poslední projektový rok, a to výjezdem do školy ve Veliké Ludině v Chorvatsku. Pět učitelů v čele s ředitelem školy se od 4. do 10. září účastnilo mezinárodního projektového setkání, na které přijely i tři finské učitelky z další partnerské školy v Oulu. Celý týden se nesl v duchu příprav na nadcházející školní rok, jehož tématem je hudba těchto zemí. Žáci budou pracovat na projektech o klasické, lidové i moderní hudbě a budou se učit několik mezinárodně známých písní, které jsou k dispozici jak v češtině, tak angličtině, finštině a chorvatštině. Jak se například Finové poperou s češtinou nebo Chorvaté s finštinou, to se ukáže na závěrečném vystoupení, které bude

Číst dál...

Anketa Erasmus + v ulicích města Valašského Meziříčí

Zase po roce vyrazili žáci týmu Erasmus + do ulic našeho města, a to 8. června 2016, aby zjistili, jak jsou obyvatelé Valašského Meziříčí obeznámeni s existencí a tématem našeho projektu. Žáci byli rozděleni do několika skupinek v oblasti kolem nemocnice, naší školy - ZŠ Šafaříkova, náměstí a autobusového nádraží. Celkový počet dotázaných činil 216 osob. Osmdesát osob, tedy 37% z nich, vědí, že ZŠ Šafaříkova je zapojena do projektu Erasmus +, kde spolupracuje s Finskem a Chorvatskem. Druhý dotaz byl záludnější

Číst dál...

Prezentace výsledků 2. projektového roku

V rámci šíření výsledků projektu na školní úrovni byly na provozní poradě 26.5.2016 odprezentovány celému učitelskému sboru výsledky práce 2. ročníku projektu. Učitelé se podívali nejen na krátkou prezentaci a video o návštěvě Finska v dubnu, ale prohlédli si také tištěnou formu naší elektronické kuchařky. Zároveň jsme jim pustili i ukázku natočeného videoreceptu na kynuté knedlíky. Několik našich kolegů ihned projevilo zájem mít naši kuchařku doma!! Jde vidět, že produkt je to opravdu praktický, a jsme rádi, že ho i ostatní lidé využijí.

Číst dál...

Schůzka učitelů

I když se to zdá ještě velmi daleko, dnes 11. května jsme oficiálně zahájili přípravy příštího školního roku Erasmu +, a to i závěrečného setkání, které bude u nás přesně za rok. Sešli jsme se s naším projektovým týmem a začali jsme postupně tvořit plán aktivit v průběhu posledního roku projektu a také plán workshopů a celého týdne návštěvy Chorvatů a Finů v květnu roku 2017. Jak to všechno dopadne, se nechejte překvapit.

ZŠ Šafaříkova byla konečně ve Finsku!

Psalo se 3. dubna 2016 a v našich kalendářích se tučně vyjímal den D – den odjezdu ZŠ Šafaříkova do finské partnerské školy Alakylän koulu v Oulu, se kterou již několik let spolupracujeme a nyní jsme dva roky součástí projektu Erasmus +. My učitelé jsme tuto školu již v minulosti navštívili, ale nyní bylo vše jiné: se 7 vyučujícími cestovalo celkem 18 žáků 7.-9. ročníků projektového týmu. A protože je tento projekt hlavně pro žáky, tak jsme konečně cítili, že došlo k jeho naplnění, a byli jsme rádi, že krásy této země a přívětivost zdejší školy poznají i oni. Před lety pro nás byla tato cesta hodně vzdálený cíl a konečně jsme se dočkali! V Česku začaly panovat doslova letní teploty, ale my jsme nabalili zimní bundy, čepice a rukavice a vyrazili na sever za sněhem a mořem zamrzlým ještě i v dubnu….

Číst dál...